Industria Galda de Jos repetiție reușită înainte de baraj

Industria Galda de Jos a avut parte de un meci amical miercuri dupa amiaza in compania castigatoarei seriei a IV-a din judetul Mures. Testul, unul reusit, da sperante in vedrea meciului de baraj pentru accedrea in Liga a III-a.

industria-galda-de-jos-repetitie-reusita-inainte-de-baraj

Pe cocheta arenă de la Galda de Jos, echipa din localitate, Industria a dat piept cu CS Iernut. Gazdele au inceput în formula: Ştef – Cătalin Ivaşcu, Haiduc, Morariu, Cristi Ivaşcu – Neag, Lungu, Medrea, Chirilă – Cernea, Cioară. Pe parcurs au mai intrat Leba – Nicoară, Creţiu, Sîrbu, Cămărăşan și Iuonaş. Partida s-a incheiat cu victoria amfitrionilor, elevii lui Alin Hancăş impunându-se cu scorul de 2-0, 1 la zero la pauză, reuşite semnate de Chirilă-minutul 16 şi Cernea 49. Oaspeții puteau marca golul de onoare în minutul 80 dar portarul gazdelor Leba a parat o lovitură de pedeapsă.În 21 iunie, la Deva, Industria Galda de Jos va întâlni în barajul de promovare în Liga a 3-a pe CS Ghiroda , campioana judetului Timiş, iar pe stadionul din Galda de Jos, CS Iernut va juca cu Plaiul Iacobeni campioana judeţului Cluj.