Industria Galda de Jos – Sănătatea Cluj, 2 – 1

Industria Galda de Jos a întâlnit, sâmbătă, 17 octombrie Sănătatea Cluj într-un meci disputat în etapa a 8a seriei a 5 a din Liga a 3.

Jucătorii Industriei au reușit cea de-a 6-a victorie consecutivă cu scorul de 2-1, după un meci cu multe ocazii la poarta clujenilor.

Pentru Industria Galda de Jos au marcat Cernea în minutul 2 și Alin Câmpean în minutul 84 din penalty.

Portarul echipei, Cătălin Ștef a intervenit salvator de câteva ori, dar nu a mai avut ce face când centralul a dictat penalty în minutul 23.

La câteva minute după egalare, s-a iscat un scandal în jumătatea de teren a Industriei, la care au participat totți jucătorii. Ceaca și Frențiu au văzut cartonașele galbene în urma acestui incident